Navštěvujete Pístovskou pouť?

Celkový počet hlasů: 6
Reklamní sdělení
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.

Pístovská pouť

Pouť v Pístově byla obnovena v roce 2011, kdy byla spojena s oslavou 777. výročí první zmínky o Pístovu. 

Pístovská pouť, jak se tato akce nazývá, se od roku 2011 koná každou první sobotu v měsíci září. Nejedná se o klasickou pouť s atrakcemi v podobě kolotočů, houpaček a jiných atrakcí, ale jde o setkání rodáků, obyvatel a přátel Pístova na návsi. Pro návštěvníky je pravidelně připraven kulturní program, jehož součástí bývá divadelní představení, taneční představení, gratulace obyvatelům Pístova k významným životním výročím, bohoslužba v Kapli Nejsvětější Trojice a taneční zábava pod širým nebem.

V minulosti se pouť v Pístově slavila ke jménu Panny Marie, což vycházelo na druhou neděli měsíce září. V sobotu bývala pouťová zábava v bývalé hospodě na návsi a o pouťové neděli domácnosti připravovaly sváteční oběd, pekly se koláče, na oběd se zvali příbuzní.

Tradicí bývalo i Havelské posvícení, které se v Pístově slavilo v říjnu. 

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah