Navštěvujete Pístovskou pouť?

Celkový počet hlasů: 15
Reklamní sdělení
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.

Pístovská pouť

Pouť v Pístově byla obnovena v roce 2011, kdy byla spojena s oslavou 777. výročí první zmínky o Pístovu. 

Pístovská pouť, jak se tato akce nazývá, se od roku 2011 koná každou první sobotu v měsíci září. Nejedná se o klasickou pouť s atrakcemi v podobě kolotočů, houpaček a jiných atrakcí, ale jde o setkání rodáků, obyvatel a přátel Pístova na návsi. Pro návštěvníky je pravidelně připraven kulturní program, jehož součástí bývá divadelní představení, taneční představení, gratulace obyvatelům Pístova k významným životním výročím, bohoslužba v Kapli Nejsvětější Trojice a taneční zábava pod širým nebem.

V minulosti se pouť v Pístově slavila ke jménu Panny Marie, což vycházelo na druhou neděli měsíce září. V sobotu bývala pouťová zábava v bývalé hospodě na návsi a o pouťové neděli domácnosti připravovaly sváteční oběd, pekly se koláče, na oběd se zvali příbuzní.

Tradicí bývalo i Havelské posvícení, které se v Pístově slavilo v říjnu. 

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah